fbpx

כיצד נבחר תמונות לבית?

25 מרץ כיצד נבחר תמונות לבית?

התשובה המתבקשת היא כמובן: תקנו מה שאתם אוהבים!

זאת באמת תשובה מצוינת וחשובה ביותר: תקנו אמנות שאתם אוהבים. תסתכלו, תדפדפו, תגלשו באינטרנט ובקרו בגלריה, שימו לב אילו יצירות מושכות את עיניכם ומרחיבות את לבכם. חשוב מאוד לקחת את הזמן, לפעמים יצירות שתפסו לנו את העין בהתחלה, פחות מעניינות במבט שני, ויצירות שהחמצנו ברפרוף ראשון, נושאות חן בעינינו יותר ויותר.

כאמור, כאשר אתם בוחרים תמונות לבית, חשוב שתקנו רק מה שאתם אוהבים, אבל חשוב גם שתיקחו בחשבון נתונים אחרים, הקשורים לחלל בו אתם מבקשים לתלות את היצירה. לא כל תמונה מתאימה לכל קיר ולכל בית והמשימה שלכם למצוא שידוך מתאים שיבליט גם את יופיו של הציור וגם את יופיו של הבית.

גודל

עקרונית, כדאי להתאים את גודל את התמונה לגודל הקיר. אל תתלו תמונות ענקיות על קירות קטנים בדירות קטנות. גם אם נושא הציור נעים ומרגיע, למשל תמונת נוף, האפקט המתקבל יהיה לא נעים ומחניק. הימנעו גם ממקרה הפוך, אל תצפו מתמונה אחת קטנה ״להחזיק״ קיר שלם, היא תלך לאיבוד ותאבד מחשיבותה.

תמונה גדולה ודומיננטית זקוקה לקיר גדול

תמונה גדולה ודומיננטית זקוקה לקיר גדול

כיצד תעשו זאת? הקפידו שלתמונה יהיה ״נגטיב ספייס״, כלומר שטח ריק סביבה בגודל שמאפשר לה להיות נוכחת אך לא להיעלם. הכלל הזה נשמר גם כאשר תולים מספר תמונות על קיר אחד, אפשר לעשות זאת אך הקפידו שלכל תמונה יהיה נגטיב ספייס מספק. ככלל, אל תעמיסו המון יצירות בחלל, שוב, תנו ליצירות מרחב נשימה, אם על קיר אחד ישנה יצירה גדולה ודומיננטית, הקירות הנוספים בחדר צריכים להיות עמוסים פחות.

״נגטיב ספייס״: תנו לעבודות מרחב שיבליט את יופין

״נגטיב ספייס״: תנו לעבודות מרחב שיבליט את יופין

נושא

נושאים שונים מתאימים לחללים שונים בבית. בסלון נרצה להציג תמונות מזמינות ונעימות שיגרמו לאורחים להרגיש נינוחים, למשל ציורי נוף או אמנות ארצישראלית. באזורים פנימים יותר של הבית, למשל בעומק הסלון או בכניסה לקומה שניה, נוכל להציג נושאים מעט יותר מאתגרים כמו טבע דומם ואומנות אבסטרקטית. אלו הם המקומות להעז מעט יותר, כאשר האורחים מוזמנים לגבש פרשנות אישית על היצירות. לחדרי השינה תוכלו לבחור אמנות המכוונת בעיקר לדיירי הבית: אולי תרצו משהו רומנטי בחדר השינה ומשהו המתאים לילדים ונוער אצל ילדיכם.

צבע

לצבעים יש השפעה רבה על האווירה שבחלל. לכן, צריך למקם בזהירות היצירות בהתאם להשפעה המצטברת של הצבעים שלהן, כדאי ומומלץ לערבב בניהן על מנת ליצור סך מצטבר הרמוני.

כמה הדגשים בנושא זה:

הצבע הכחול והצבע הירוק הם צבעים קרים, השתמשו בהם כדי לצנן את האווירה, אך אל תגזימו במיוחד לא עם הירוק. הצבעים הקרים נעימים מאוד באזורים כגון המטבח, הסלון וחדר העבודה, אולם בכניסה לבית כדאי לקבל את פני האורחים בצבעים חמים יותר.

 ירוק וכחול, שילוב מצנן ונעים

ירוק וכחול, שילוב מצנן ונעים

הצבע האדום הוא צבע זועק ואפילו אלים, השתמשו בו בזהירות והעדיפו גרסאות מרוככות שלו כגון ורוד או חמרה, או פשוט השתמשו בו במינון נמוך.

הצבע הסגול הוא בדרך כלל צבע נעים ורוחני.

הצבע החום נעים ואדמתי, אבל במידה מוגזמת הוא מייצר תחושה עגמומית וכבדה.

הצבע הלבן נעים ומרחיב את הנשימה. יצירות אמנות הן הזדמנות נהדרת להוסיף צבע לבן לסלון, מבלי להסתבך עם ריהוט לא פרטי ומתלכלך. גם במקרה זה, אל תגזימו על מנת שלא תצרו תחושה של קירות ריקים.

 הצבע הלבן מרחיב את החלל ונותן תחושה פתוחה ומלאת אוויר

הצבע הלבן מרחיב את החלל ונותן תחושה פתוחה ומלאת אוויר

סגנון האמנות שבבית

אם יש לכם כבר כמה יצירות בבית, אתם צריכים לקחת את הקו הסגנוני שלהן בחשבון על מנת שלא ליצור צירופים מתנגשים ולא נעימים. אם אתם חוששים, או באמת אוהבים מאוד רק קו מסוים, אתם יכולים ללכת על בטוח ולקנות יצירה חדשה באותו סגנון. אם אתם רוצים להוסיף עניין, אינדיבידואליות ואפילו הומור לאוסף האמנות שלכם, תוכלו לנסות לשבור את הקו האחיד. אם תקפידו על הסעיפים שדנו בהם: גודל, נגטיב ספייס, מיקום בבית וצבע קרוב לוודאי שתצליחו לשלב יצירות משלל סגנונות בהצלחה. בכל מקרה, כדאי מאוד לצלם את קירות הבית ולהתייעץ עם בעלי הגלריה או היועץ אמנותי שלה.

כל עוד תעבדו על פי כללים מנחים, תוכלו לשלב מספר סגנונות

כל עוד תעבדו על פי כללים מנחים, תוכלו לשלב מספר סגנונות

מילה לסיום על תאורה

לתאורה בבית שלכם יש השפעה דרמטית על נראות היצירות. גלריות לאמנות משתמשות בתאורה חזקה, מאוזנת, ישירה וקרה להארת העבודות. הקדישו זמן מחשבה על התאורה בביתכם ועשו מה שביכולתכם על מנת להאיר החלל באופן שייטיב עם היצירות. תוכלו, אם התקציב שלכם מאפשר זאת, לכוון מנורות (כגון על פסי לד) בעלי תאורה קרה אל היצירות. בכל מקרה, העדיפו נורות לבנות חזקות על פני צהובות וחלשות.

אור השמש מחמיא ליצירות אמנות וחלונות גדולים הם יתרון גדולים מבחינה זו, עם זאת, אסור לחשוף יצירות לשמש חזקה וישירה באופן קבוע.

לתאורה יש השפעה דרמטית על הנראות של תמונות

לתאורה יש השפעה דרמטית על הנראות של תמונותOpen chat
דברו איתנו